Manufacturer No:XQEACY-00-0000-000000701
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - Single Color XLamp XQ-E HD Cyan Light Emitting Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - Single Color |
| RoHS: | Details |
| Product: | Cyan LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 1.6 mm x 1.6 mm |
| Wavelength/Color Temperature: | 490 nm to 510 nm |
| Illumination Color: | Cyan |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 67.2 lm |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 2.65 V |
| Lens Shape: | Dome |
| Series: | XQEACY |
| Brand: | Cree LED |
| Configuration: | Single |
| Length: | 1.6 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 2000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Tradename: | XLamp |
| Type: | Single Color LEDs |
| Viewing Angle: | 130 deg |
| Width: | 1.6 mm |
HOT
KW2 CFLNM3.TK-D5T2-4L07M0-SC6B
Brand:ams OSRAM

L2C5-30901208H15P0
Brand:Lumileds
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX57-1
Brand:ams OSRAM

KT CSLNM1.13-MXMZ-35-0
Brand:ams OSRAM

GW CSSRM3.PM-MFN5-XX510-1
Brand:ams OSRAM

L1RX-2280000000000
Brand:Lumileds

L2C6-30902L10A1500
Brand:Lumileds

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED
JE2835AVT-N-0001A0000-N0000001
Brand:Cree LED

L2C5-30901205H13P0
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






