Manufacturer No:CMB1507-R108-000N0U0A40G
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 4000 K 90-CRI XLamp CMB1507-36V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | COB - Chip-on-Board |
| Illumination Color: | Neutral White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 962 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 36 V |
| Power Rating: | 7 W |
| Length: | 15.85 mm |
| Width: | 15.85 mm |
| Height: | 1.15 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Dimensions: | 9 mm |
| Lens Shape: | Round Flat |
| Lens Transparency: | Clear |
| Series: | CMB1507-36V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 108 |
| Subcategory: | LEDs |
HOTCLMWB-FKC-Chj1N19a1BB7C4R3
Brand:Cree LED

GW CSSRM3.PM-N7P1-A131-1
Brand:ams OSRAM

GW Q9LR34.EM-M2N1-XX53-1
Brand:ams OSRAM

L1HX-40902D0000000
Brand:Lumileds
XPGEWT-01-0000-000000RE2
Brand:Cree LED

CMB2550-R060-000N0B0A50E
Brand:Cree LED

KT CSLNM1.13-MXMZ-35-0
Brand:ams OSRAM

SMLP14ECNWT86
Brand:ROHM Semiconductor

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






