Manufacturer No:L2C6-40803R18A2200
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White LUXEON CS CoB Neutral-white CoB 80 CRI 4000K
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 28 mm x 28 mm |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 13480 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 80 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 1.62 A |
| Vf - Forward Voltage: | 51 V |
| Length: | 28 mm |
| Width: | 28 mm |
| Height: | 1.6 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 105 C |
| Lens Dimensions: | 22 mm |
| Lens Shape: | Round |
| Series: | LUXEON CS CoB |
| Packaging: | Tube |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 60 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | Single Color LEDs |
HOTGW CS8PM1.EM-LRLT-XX56-1
Brand:ams OSRAM

KRTBAELPS2.32-1V7A-JW+6B5C-D8+3S4U-7Z
Brand:ams OSRAM

JB2835BWT-G-Q001A0000-N0000001
Brand:Cree LED

L2C6-30902L04A0900
Brand:Lumileds

GW CSSRM3.PM-N7P1-XX51-1
Brand:ams OSRAM

L1RX-6580000000000
Brand:Lumileds

CMB1510-R108-00PF0U0A40G
Brand:Cree LED

L2C5-30901205H1300
Brand:Lumileds

XPPAWT-H0-0000-000BU30E7
Brand:Cree LED
XPGEWT-01-0000-000000RE2
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






