Manufacturer No:L1RX-2790000000000
Manufacturer:Lumileds
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 2700 K 90-CRI LUXEON Rubix
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Lumileds |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | SMD-2 |
| Illumination Color: | Warm White |
| Wavelength/Color Temperature: | 2700 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | - |
| Color Rendering Index - CRI: | 90 |
| Viewing Angle: | 125 deg |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 3.16 V |
| Power Rating: | 4.74 W |
| Length: | 1.4 mm |
| Width: | 1.4 mm |
| Height: | 0.78 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Lens Color: | Colorless |
| Lens Dimensions: | 1 mm x 1 mm |
| Lens Shape: | Square |
| Lens Transparency: | Water Clear |
| Series: | LUXEON Rubix |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Lumileds |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
GW Q9LR33.PM-L9M8-XX510-1
Brand:ams OSRAM

CV94A-FGC-CP1R1HJ1BB7D3D3
Brand:Cree LED

GW CSSRM3.PM-MFN5-A10310-1
Brand:ams OSRAM

CMB1306-R160-00PF0U0A30G
Brand:Cree LED

KR DMLQ32.23-6J5L-26-J3T3
Brand:ams OSRAM

CLV1H-FKB-CMPRTHKBB2367453
Brand:Cree LED

L2C6-30803L10A1500
Brand:Lumileds
GW CS8PM1.EM-LSLU-XX54-1
Brand:ams OSRAM

GW CSSRM3.EM-N4N7-XX55-1
Brand:ams OSRAM

KY DMLQ32.23-5J7K-35-M3W3
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






