Manufacturer No:CMB1507-R108-000F0B0A40E
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White White 4000 K 70-CRI XLamp CMB1507-18V
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White CoB LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | COB - Chip-on-Board |
| Illumination Color: | Neutral White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Intensity: | - |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 1225 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 70 |
| Viewing Angle: | 115 deg |
| If - Forward Current: | 200 mA |
| Vf - Forward Voltage: | 18 V |
| Power Rating: | 7 W |
| Length: | 15.85 mm |
| Width: | 15.85 mm |
| Height: | 1.15 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Lens Color: | Yellow |
| Lens Dimensions: | 9 mm |
| Lens Shape: | Round Flat |
| Lens Transparency: | Clear |
| Series: | CMB1507-18V |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 108 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
L2C6-30902L08A1500
Brand:Lumileds

CMB1510-R108-00PF0U0A40G
Brand:Cree LED

L2C6-30902L04A0900
Brand:Lumileds
CLMWB-FKC-Chj1N19a1BB7C4R3
Brand:Cree LED

SMLS14BNTT68
Brand:ROHM Semiconductor
XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Brand:Cree LED

CHA0304-R160-00PG0U0A30G
Brand:Cree LED

150141GS66130
Brand:Wurth Elektronik

L1RX-6580000000000
Brand:Lumileds

KW CDLMM1.TK-Y1Y5-5L06L0-24A4
Brand:ams OSRAM
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






