Manufacturer No:XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White XLamp XHP35B HI Light Emitting Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 4000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 355 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 95 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 1.5 A |
| Vf - Forward Voltage: | 11.2 V |
| Length: | 3.45 mm |
| Width: | 3.45 mm |
| Height: | 1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | High Power LEDs |
HOT
GW CSSRM3.HW-VOAQ-H1H2-1
Brand:ams OSRAM

KW CDLMM1.TK-Y1Y5-5L06L0-24A4
Brand:ams OSRAM

L1RX-6570000000000
Brand:Lumileds

150120BS87000
Brand:Wurth Elektronik

L1HX-40902D0000000
Brand:Lumileds

SMLP14ECNWT86
Brand:ROHM Semiconductor

150141GS66130
Brand:Wurth Elektronik

L1RX-4080000000000
Brand:Lumileds

SML-522MU8WT86
Brand:ROHM Semiconductor

CMB1306-R160-00PF0U0A30G
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






