Manufacturer No:HLMP-6804
Manufacturer:Broadcom Limited
Type:LED - Standard
Description:Standard LEDs - SMD PolyDomeRLEDGaPGrn
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Broadcom Limited |
| Product Category: | Standard LEDs - SMD |
| RoHS: | Details |
| Product: | Green LEDs |
| Illumination Color: | Green |
| Vf - Forward Voltage: | 2.1 V |
| Wavelength/Color Temperature: | 569 nm |
| Luminous Intensity: | 5 mcd |
| Viewing Angle: | 90 deg |
| Length: | 2.34 mm |
| Height: | 2.92 mm |
| Width: | 2.21 mm |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 100 C |
| Lens Dimensions: | 1.91 mm |
| Lens Shape: | Dome |
| Brand: | Broadcom / Avago |
| LED Size: | T-3/4 |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Product Type: | LED - Standard |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
HOT
SMLS14BNTT68
Brand:ROHM Semiconductor

L1HX-40902D0000000
Brand:Lumileds
XHP35B-H0-0000-0D0ZA440G
Brand:Cree LED

L170-3070703600000
Brand:Lumileds

KY DMLS31.FY-Z6L6-5F-8E8G
Brand:ams OSRAM

XQEACY-00-0000-000000701
Brand:Cree LED
GW CS8PM1.EM-LRLT-XX57-1
Brand:ams OSRAM

KRTBAELPS2.32-1V7A-JW+6B5C-D8+3S4U-7Z
Brand:ams OSRAM

KY DMLQ32.23-7H6J-35-J3T3
Brand:ams OSRAM

XHP50D-H0-0000-0D0ZF440G
Brand:Cree LED
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






