Manufacturer No:XHP50D-H0-0000-0D0ZF230G
Manufacturer:Cree LED
Type:LED - High Power
Description:High Power LEDs - White XLamp XHP50 Gen 3 Hi Light Emitting Diode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Cree LED |
| Product Category: | High Power LEDs - White |
| RoHS: | Details |
| Product: | White LEDs |
| Mounting Style: | SMD/SMT |
| Illumination Color: | White |
| Wavelength/Color Temperature: | 3000 K |
| Luminous Flux/Radiant Flux: | 753 lm |
| Color Rendering Index - CRI: | 95 |
| Viewing Angle: | 120 deg |
| If - Forward Current: | 6 A |
| Vf - Forward Voltage: | 11.2 V |
| Length: | 5 mm |
| Width: | 5 mm |
| Height: | 1 mm |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Series: | XHP50.3 |
| Brand: | Cree LED |
| Product Type: | LED - High Power |
| other: | 1000 |
| Subcategory: | LEDs |
| Type: | High Power LED |
HOT
L2C6-40803R18A2200
Brand:Lumileds
CLMWB-FKC-Chj1N19a1BB7C4R3
Brand:Cree LED

150120YS87000
Brand:Wurth Elektronik

GW CSSRM3.HW-VOAQ-H1H2-1
Brand:ams OSRAM

KS DMLQ32.23-7J5L-68-M3W3
Brand:ams OSRAM

LERTDUWS2WN-KBLA-1+MBNA-C+AXAY-T+MBNA-P
Brand:ams OSRAM

L1HX-57802D0000000
Brand:Lumileds

L2C5-30901205H1300
Brand:Lumileds

CMB1507-R108-000F0B0A40E
Brand:Cree LED

L1HX-65702D0000000
Brand:Lumileds
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






