Manufacturer No:H-516-3A
Manufacturer:Bourns
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials DIAL - 1" 0-30 TURNS COUNTING
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Bourns |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 23 mm |
| Height: | 25 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 15-Turn |
| Series: | H-516 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Bourns |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.634931 oz |
HOT
PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKJT50B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKJT70B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN900B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKNT60B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KD1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

420063B1/4
Brand:Apem

5116 (CREAM)
Brand:Amphenol Piher

KLN900B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






