Manufacturer No:11A11B10
Manufacturer:Vishay
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials 25.4mm 10turns dial 1/4" Chrome Shaft
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Vishay |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Dials |
| Type: | Turns-Counting Dial |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 25.4 mm |
| Height: | 23 mm |
| Design: | Concentric with Brake |
| Indicator Style: | Numbers 11-Turn |
| Series: | Model 11 |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Vishay / Spectrol |
| Features: | Turn Dial |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 10 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 011-1-11 |
| Unit Weight: | 0.699835 oz |
HOT
KLN1250A1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

42006-5B1/4
Brand:Apem

PKES140B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKS1132B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KX0608
Brand:Bulgin

21A11B10
Brand:Vishay / Spectrol
430211B1/4
Brand:Apem

KNS701BA1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN1751BS1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






