Manufacturer No:KLN900B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials KNURLED W/ IND LINE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 24 mm |
| Height: | 16 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | KLN |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 1437622-7 |
| Unit Weight: | 0.554577 oz |
HOT
5219NE
Brand:Amphenol Piher

H-516-6M
Brand:Bourns

5115CR
Brand:Amphenol Piher

MPKES90B1/4
Brand:Apem
XBOPL5034INI
Brand:Amphenol Piher
MPKES70B14
Brand:Apem

PKS1105B101/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KLN500B1/8
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KN900B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






