Manufacturer No:KB700B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .898"X.746" BLACK TOP LINE KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 20 mm |
| Height: | 20 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top |
| Series: | KB |
| Packaging: | Tray |
| Brand: | TE Connectivity / P&B |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 4-1437621-2 |
| Unit Weight: | 0.432882 oz |
HOT
5210NE
Brand:Amphenol Piher

KX0607
Brand:Bulgin

PKES120B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKB70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKG100B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

11A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

PKS90B101/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

JPEPL5012IN
Brand:Amphenol Piher

5209INI
Brand:Amphenol Piher

PKS1104B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






