Manufacturer No:42006-5B1/4
Manufacturer:Apem
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials BLK .940 DIA KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Apem |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 24 mm |
| Height: | 17 mm |
| Material: | Aluminum |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | 42006 |
| Brand: | Apem |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Unit Weight: | 0.415307 oz |
HOT
PK50B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKA90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKJ70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

5210NE
Brand:Amphenol Piher

420061A1/8
Brand:Apem

11A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

KNS701BA1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

XEJPL5012NEI
Brand:Amphenol Piher

MPKES90B1/4
Brand:Apem

H-22-6M
Brand:Bourns
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






