Manufacturer No:PKJT50B1/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials MLD PHEN W/ AL SPN P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Pointer/Selector |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 13 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Plastic |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | PKJT |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | With spun aluminum spin plate |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 7-1437624-9 |
| Unit Weight: | 0.176370 oz |
HOTXBOPL5034CR
Brand:Amphenol Piher

KPN500B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

XEJPL6022NE
Brand:Amphenol Piher

KN900A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

1450530000
Brand:Weidmuller

XBOPL6008NE
Brand:Amphenol Piher

15A11B10
Brand:Vishay / Spectrol

5116 (GREY)
Brand:Amphenol Piher

1450510000
Brand:Weidmuller

XEJPL5207IN
Brand:Amphenol Piher
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






