Manufacturer No:PKD60B101/8
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials STRGHT 0.8" W/SKIRT SWITCH KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob with Skirt |
| Shaft Diameter: | 1/8 in |
| Outside Diameter: | 21 mm |
| Height: | 15 mm |
| Material: | Plastic with Aluminum Skirt |
| Design: | Knurled Straight |
| Color: | Black |
| Indicator Style: | Numbers on Skirt |
| Series: | PKD |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay with skirt |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 3-1437624-0 |
| Unit Weight: | 0.208011 oz |
HOT
947706-001
Brand:Grayhill

KX0607
Brand:Bulgin

H-22-6M
Brand:Bourns

KLN1250B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

KB700B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KPN500B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKE60B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

PKG90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
XBOPL5034INI
Brand:Amphenol Piher

KN701A1/4
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






