Manufacturer No:PKG50B1/4
Manufacturer:TE Connectivity
Type:Knobs & Dials
Description:Knobs & Dials .551" LINE IND/SIDE STR RIB KNOB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | Knobs & Dials |
| RoHS: | Details |
| Product: | Knobs |
| Type: | Cylindrical Knob |
| Shaft Diameter: | 1/4 in |
| Outside Diameter: | 14 mm |
| Height: | 12.7 mm |
| Material: | Phenolic with Aluminum Insert |
| Design: | Ribbed |
| Color: | Black Silver |
| Indicator Style: | Line on Top and Side |
| Series: | PKG |
| Brand: | TE Connectivity / Alcoswitch |
| Features: | Top spun aluminum inlay |
| Indicator Color: | White |
| Product Type: | Knobs & Dials |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Knobs & Dials |
| Part # Aliases: | 6-1437624-0 |
| Unit Weight: | 0.320005 oz |
HOT
PKJ70B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PK50B1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

PKE90B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch
JPEPL5120CR
Brand:Amphenol Piher

PKS1106B1/4
Brand:TE Connectivity / Alcoswitch

PKE60B1/8
Brand:TE Connectivity / P&B

KD1250A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN900A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KLN700A1/4
Brand:TE Connectivity / P&B

KN701A1/4
Brand:TE Connectivity / AMP
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






