Manufacturer No:DLP-USB232M-G2
Manufacturer:DLP Design
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB-UART Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DLP Design |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | FT232BL |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to UART |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 480 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 4.4 V to 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | DLP Design |
| Dimensions: | 38.1 mm x 17.8 mm |
| Interface Type: | UART USB |
| Operating Supply Current: | 25 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.4 V |
| Unit Weight: | 0.738319 oz |
HOT
ADAM-4561-CE
Brand:Advantech

BB-USPTL4
Brand:Advantech

PCIE-1602B-AE
Brand:Advantech

BB-485PTBR
Brand:Advantech

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

AW02-G300
Brand:DIGI

90655-0-L0
Brand:ISI

2901528
Brand:Phoenix Contact

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

PCA-6106-0B2E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






