Manufacturer No:ADAM-4520-F
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules RS-232 to RS-422/485 converter w/ iso. Rev. EE
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| Series: | ADAM-4000 |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 30 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 10 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 30 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 7.054792 oz |
HOT
EP-USB-4S
Brand:DIGI

BB-485LDRC9
Brand:Advantech

9441500000
Brand:Weidmuller

BB-485SD9R
Brand:Advantech

BB-UH401
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

2316370
Brand:Phoenix Contact

EP-USB-8
Brand:DIGI

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






