Manufacturer No:2901528
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules EM-MODBUSGATEWAYIFS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232/422/485 to Ethernet |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 100 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 19.2 V to 28.8 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 35 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 50 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 22.5 mm x 107.8 mm x 113.8 mm |
| Interface Type: | Ethernet Modbus |
| Operating Supply Current: | 3 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 28.8 V |
| Supply Voltage - Min: | 19.2 V |
| Unit Weight: | 6.500991 oz |
HOT
BB-9PFLST
Brand:Advantech

BB-USPTL4
Brand:Advantech

PCA-6108P4-0C2E
Brand:Advantech

BB-4WSD9TB
Brand:Advantech

VDRIVE2
Brand:FTDI

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

301-1001-31
Brand:DIGI

BB-232LPTTL
Brand:Advantech

PCA-6106-0B2E
Brand:Advantech

103990383
Brand:Seeed Studio
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






