Manufacturer No:AW02-G300
Manufacturer:DIGI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Digi AnywhereUSB 2 Plus 2 port USB over IP Remote USB 3.1 Hub with 2 type A USB connectors 10/100/1G Ethernet (requires external 5VDC power supply recommended power supply accessory is 76000965)
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DIGI |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Hubs |
| Type: | Ethernet Hub |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 1 Gb/s |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 40 C |
| Brand: | DIGI |
| Interface Type: | Ethernet USB 3.1 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | Anywhere USB |
| Unit Weight: | 1.301 lbs |
HOT
VDRIVE2
Brand:FTDI

485PTBR
Brand:Advantech

HW-FMC-XM105-G
Brand:Xilinx

PCIE-1602B-AE
Brand:Advantech

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

BB-USOPTL4-LS
Brand:Advantech

BB-485SD9RJ
Brand:Advantech

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

70502
Brand:Auvidea

PCI-1612C-CE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






