Manufacturer No:USB-ISO
Manufacturer:Olimex Ltd.
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules FL SPD USB ISOLATOR 1000V 41x36.5mm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Olimex Ltd. |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Isolators |
| Type: | USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 8 V to 15 V |
| Minimum Operating Temperature: | - |
| Maximum Operating Temperature: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | Olimex Ltd. |
| Dimensions: | 41.5 mm x 36.5 mm |
| Interface Type: | USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 25 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 15 V |
| Supply Voltage - Min: | 8 V |
| Part # Aliases: | 72R4265 1795095 |
| Unit Weight: | 1.264007 oz |
HOT
PCI-1680U-BE
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

EP-USB-216
Brand:DIGI

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

301-1010-74
Brand:DIGI

103060001
Brand:Seeed Studio

BB-UH401-2KV
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

BB-485PTBR
Brand:Advantech

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






