Manufacturer No:BB-232OPDRI
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Triple Isolated RS-232 DIN Rail Repeater
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Repeaters |
| Type: | RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 80 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 4.9 in x 4.5 in x 1.3 in |
| Interface Type: | RS-232 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 48 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 6.879994 oz |
HOT
USB2-H-1004
Brand:Connective Peripherals

BB-UHR207
Brand:Advantech
PCM-3610-CE
Brand:Advantech

BB-485DRCI-PH
Brand:Advantech

EP-USB-8S
Brand:DIGI

90655-0-L0
Brand:ISI

301-1010-74
Brand:DIGI

BB-232OPDRI
Brand:Advantech

PCM-3641-BE
Brand:Advantech

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






