Manufacturer No:BB-USOPTL4-2P
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED SERIAL 2 PORT RS-422/485 W/TB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USOPTL4 |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 7.5 in x 1.2 in x 3.1 in |
| Interface Type: | RS-422/485 USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
BB-USO9ML2-LS-A
Brand:Advantech

902-0132-000
Brand:ROBOTIS
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

80362-1-L0
Brand:ISI

301-1010-74
Brand:DIGI

BB-USPTL4
Brand:Advantech

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

301-1001-11
Brand:DIGI

CIO-120-DN-P
Brand:Littelfuse

EP-USB-216
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






