Manufacturer No:BB-485SD9R
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Port-powered RS-232 to DB-9 RS-485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 2.5 in x 1.3 in x 0.8 in |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 1.599999 oz |
HOT
PCA-6108P6-0C1E
Brand:Advantech

FIT0860
Brand:DFRobot
USB-4622-CE
Brand:Advantech

2313478
Brand:Phoenix Contact

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

DLP-D-G
Brand:DLP Design

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

PCA-6114P12-0B3E
Brand:Advantech

ADAM-4561-CE
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






