Manufacturer No:2702006
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules AXL F RS UNI XC 1H
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Communication Modules |
| Type: | RS-232/422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 100 Mb/s |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Phoenix Contact |
| Dimensions: | 126.1 mm x 54 mm x 35 mm |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 6.627977 oz |
HOT
FIT0860
Brand:DFRobot

2313465
Brand:Phoenix Contact

USBC-H-422/485-M PRO
Brand:Connective Peripherals

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

80362-1-L0
Brand:ISI

BB-485USBTB-2W-A
Brand:Advantech

AW02-G300
Brand:DIGI

MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

USB-ISO
Brand:Olimex Ltd.

DB9-USB-F
Brand:FTDI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






