Manufacturer No:DLP-USB245M-G2
Manufacturer:DLP Design
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB-FIFO Adapter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | DLP Design |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Adapters |
| Type: | USB to FIFO |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 1 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 4.4 V to 5.25 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | DLP Design |
| Dimensions: | 38.1 mm x 17.8 mm |
| Interface Type: | Parallel USB |
| Operating Supply Current: | 25 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5.25 V |
| Supply Voltage - Min: | 4.4 V |
| Unit Weight: | 0.611751 oz |
HOT
BB-USPTL4
Brand:Advantech

2702006
Brand:Phoenix Contact

DS9481R-200#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

EMUC-B202-W2
Brand:Innodisk

80362-1-L0
Brand:ISI

Ag1171S
Brand:Silvertel

ADAM-4520-F
Brand:Advantech
USB-4622-CE
Brand:Advantech

BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






