Manufacturer No:BB-485USBTB-2W-A
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules High Retention USB to TB RS-485 Converter
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 6.5 cm x 3.2 cm x 1.6 cm |
| Interface Type: | RS-485 USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 3.492122 oz |
HOT
485SD9TB
Brand:Advantech

BB-485PTBR
Brand:Advantech

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

2316373
Brand:Phoenix Contact

USB-ETHERNET-AX88772B
Brand:Olimex Ltd.

PCA-6106-0B2E
Brand:Advantech

BB-485OPDRI
Brand:Advantech

BB-485DRCI
Brand:Advantech
DS9490R#
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

301-1010-74
Brand:DIGI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






