Manufacturer No:PCM-3641-BE
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 4-port RS-232 PC/104 com card
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Serial Communication Cards |
| Type: | RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 4 Port |
| Maximum Data Rate: | 230.4 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 65 C |
| Brand: | Advantech |
| Interface Type: | RS-232 |
| Operating Supply Current: | 200 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
HOT
BB-485DRCI-PH
Brand:Advantech

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

USB2-H-1004
Brand:Connective Peripherals

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

FIT0860
Brand:DFRobot

485SD9TB
Brand:Advantech

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech
DS9481R-3C7+
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

2313478
Brand:Phoenix Contact

2702668
Brand:Phoenix Contact
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






