Manufacturer No:BB-232LPTTL
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules PORT POWERED 232 TO TTL CONV
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to TTL/CMOS |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Description/Function: | RS-232 to TTL converter |
| Interface Type: | RS-232 TTL |
| Operating Supply Current: | 1 mA |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1.279999 oz |
HOT
103060001
Brand:Seeed Studio

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

BB-TTL3USB9M
Brand:Advantech

BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech

301-1001-11
Brand:DIGI

IONMM
Brand:Lantronix

70504
Brand:Auvidea

2708368
Brand:Phoenix Contact

BB-USPTL4
Brand:Advantech

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






