Manufacturer No:485SD9TB
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 9PIN 232/485 CV W/SD Prt Pwr 232/485 w/T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 89 mm x 34 mm x 17 mm |
| Interface Type: | RS-232/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Part # Aliases: | BB-485SD9TB |
| Unit Weight: | 1.587328 oz |
HOT
MPCIE-UART-KIT01-R20
Brand:IEI

ES-U-3001-MB
Brand:Connective Peripherals

BB-UH401-2KV
Brand:Advantech

AW02-G300
Brand:DIGI

BB-485OI9TB
Brand:Advantech

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

BB-9SPOP2
Brand:Advantech

BB-UH401
Brand:Advantech

485SD9TB
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






