Manufacturer No:BB-USOPTL4-4P
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED SERIAL 4 PORT RS-422/485 W/TB
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USOPTL4 |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 5 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 7.5 in x 1.2 in x 3.1 in |
| Interface Type: | RS-422/485 USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 1 lb |
HOT
BB-485OPDR-HS
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

BB-485PTBR
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

485PTBR
Brand:Advantech

USB-RS232-PCBA
Brand:FTDI

Ag2120S
Brand:Silvertel

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

485SD9TB
Brand:Advantech

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






