Manufacturer No:BB-4WSD9TB
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules 2-4 WIRE 422/485 CONVERTER WITH TERMINAL BLOCKS
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 12 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 90 mm x 46 mm x 23 mm |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
| Unit Weight: | 1.759999 oz |
HOT
USOPTL4DR-2
Brand:Advantech

DB9-USB-D3-M
Brand:FTDI

DLP-D-G
Brand:DLP Design

USB-RS485-PCBA
Brand:FTDI

BB-232OPDRI
Brand:Advantech

BB-232OPDR
Brand:Advantech

2688666
Brand:Phoenix Contact

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

PCA-6108E-0C2E
Brand:Advantech

PCI-10S-RS-R41
Brand:IEI
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






