Manufacturer No:VDRIVE2
Manufacturer:FTDI
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB Flash Drive Interface Module
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | FTDI |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | VDRIVE |
| Product: | Interface Modules |
| Type: | USB Flash Drive |
| Number of Channels / Ports: | 1 Port |
| Maximum Data Rate: | - |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 30 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Packaging: | Bulk |
| Brand: | FTDI |
| Dimensions: | 41.76 mm x 41.29 mm x 20.45 mm |
| Interface Type: | SPI UART USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 5 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Tradename: | Vinculum |
| Part # Aliases: | VDRIVE |
| Unit Weight: | 1.030000 oz |
HOT
EP-USB-4S
Brand:DIGI

80362-1-L0
Brand:ISI

EMUI-0D01-W1
Brand:Innodisk

FIT0860
Brand:DFRobot

BB-485LDRC9
Brand:Advantech

BB-485DRCI-PH
Brand:Advantech

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

2200001009
Brand:Basler
ADAM-4541-C
Brand:Advantech
R45C-B22-SQ
Brand:Banner Engineering
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






