Manufacturer No:BB-485DRCI-PH
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules RS-232 to RS-422/485 Converter Heavy Industrial
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Product: | Converters |
| Type: | RS-232 to RS-422/485 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 115.2 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 10 V to 48 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 85 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 5.2 in x 3.7 in x 1.3 in |
| Interface Type: | RS-232/422/485 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 48 V |
| Supply Voltage - Min: | 10 V |
| Unit Weight: | 10.399992 oz |
HOT
2702668
Brand:Phoenix Contact

BB-485SD9TB
Brand:Advantech

BB-CANOP
Brand:Advantech

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

80362-1-L0
Brand:ISI

MOS-1130Y-0201E
Brand:Advantech

PCIE-1620A-BE
Brand:Advantech

301-1001-11
Brand:DIGI

BB-485OI9TB
Brand:Advantech

DLP-USB232M-G2
Brand:DLP Design
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






