Manufacturer No:BB-USO9ML2-LS-A
Manufacturer:Advantech
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules USB TO ISOLATED RS-232 DB9M - LOCKED SERIAL #
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | Interface Modules |
| RoHS: | Details |
| Series: | USO9ML2 |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-232 |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 12 Mb/s |
| Operating Supply Voltage: | 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | 0 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Advantech |
| Dimensions: | 7.7 cm x 4.3 cm x 2.3 cm |
| Interface Type: | RS-232 USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 5 V |
| Unit Weight: | 2.821917 oz |
HOT
BB-USO9ML2-A
Brand:Advantech
HW-FMC-XM104-G
Brand:Xilinx

DLP-USB245M-G2
Brand:DLP Design

SPXE-14S-R20
Brand:IEI

BB-422PP9R
Brand:Advantech

SC-USB-SPI-PICO
Brand:Analog Devices / Maxim Integrated

485PTBR
Brand:Advantech

EMUC-B202-W2
Brand:Innodisk

BB-USOPTL4-4P
Brand:Advantech

70504
Brand:Auvidea
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






