Manufacturer No:103060001
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules reTerminal E10-1 - Expansion Board supports DC Jack/PoE/UPS Gigabit Ethernet LTE/4G/5G/LoRaWAN RS485/232 CAN SATA 2.0
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Expansion Modules |
| Type: | 4G 5G CAN Ethernet I2C LoRa/LoRaWAN LTE M.2 Microcphone mPCIe RS-232/485 SPI UART USB 2.0 |
| Number of Channels / Ports: | 3 Port |
| Maximum Data Rate: | 56 kb/s 8 Mb/s |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 140 mm x 95 mm x 30 mm |
| Interface Type: | 4G 5G CAN Ethernet I2C LoRa/LoRaWAN LTE M.2 Microcphone mPCIe RS-232/485 SPI UART USB 2.0 |
| Product Type: | Interface Modules |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 12 V |
| Supply Voltage - Min: | 12 V |
HOT
BB-485DRCI
Brand:Advantech

EP-USB-4S
Brand:DIGI

BB-CANOP
Brand:Advantech

EP-USB-4-D25
Brand:DIGI

PCA-6108P6-0C1E
Brand:Advantech

IONMM
Brand:Lantronix

BB-UHR304
Brand:Advantech

FT-MOD-4232HUB
Brand:FTDI

EP-USB-8S
Brand:DIGI

BB-485SD9R
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






