Manufacturer No:103990383
Manufacturer:Seeed Studio
Type:Interface Modules
Description:Interface Modules Industrial-grade USB TO RS232/485/TTL
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Seeed Studio |
| Product Category: | Interface Modules |
| Product: | Converters |
| Type: | USB to RS-232/485/TTL |
| Number of Channels / Ports: | 2 Port |
| Maximum Data Rate: | 921.6 kb/s |
| Operating Supply Voltage: | 3.3 V 5 V |
| Minimum Operating Temperature: | - 15 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Brand: | Seeed Studio |
| Dimensions: | 27.4 mm x 86.5 mm x 71.6 mm |
| Interface Type: | RS-232/485 TTL USB |
| Product Type: | Interface Modules |
| other: | 1 |
| Subcategory: | Embedded Solutions |
| Supply Voltage - Max: | 3.3 V 5 V |
| Supply Voltage - Min: | 3.3 V 5 V |
| Unit Weight: | 9 oz |
HOT
DLP-D-G
Brand:DLP Design

ADAM-4520-F
Brand:Advantech

70502
Brand:Auvidea

AW02-G300
Brand:DIGI

VDRIVE3-LD
Brand:FTDI

BB-USPTL4
Brand:Advantech

USB2-H-1004
Brand:Connective Peripherals

103060001
Brand:Seeed Studio

2688666
Brand:Phoenix Contact
HW-FMC-XM104-G
Brand:Xilinx
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






