Manufacturer No:2702783
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL F DI8/2 24DC 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Input Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 2.5 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | AXL F DI8/2 24DC 1F |
| Unit Weight: | 7.809655 oz |
HOT
1052429
Brand:Phoenix Contact

1315590000
Brand:Weidmuller
OAC-24A
Brand:TE Connectivity

1315270000
Brand:Weidmuller

2701239
Brand:Phoenix Contact

OACM-5
Brand:TE Connectivity

WISE-S617-A
Brand:Advantech

2701813
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6022-A1E
Brand:Advantech

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






