Manufacturer No:1088126
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL SE AO4 U 0-10
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 19.2 VDC to 30 VDC |
| Input Current: | 95 mA |
| Output Voltage: | 0 V to 10 V |
| Output Current: | 80 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Isolation: | Non-Isolated |
| Maximum Operating Temperature: | + 60 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 25 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
HOT
2702495
Brand:Phoenix Contact

1088126
Brand:Phoenix Contact

GRT1-TS2P
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-6250-B
Brand:Advantech

ADAM-6051-D
Brand:Advantech

2901540
Brand:Phoenix Contact

1315590000
Brand:Weidmuller

WISE-4012-AE
Brand:Advantech

ADAM-4168-C
Brand:Advantech

112095-5083
Brand:Molex
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






