Manufacturer No:1315680000
Manufacturer:Weidmuller
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules UR20-4AO-UI-16
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Analog Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 85 mA |
| Output Voltage: | 10 V |
| Output Current: | 185 mA |
| Output Type: | Analog |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Weidmuller |
| Series: | UR20 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | u-remote |
HOT
2702072
Brand:Phoenix Contact

2702290
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4024-B1E
Brand:Advantech

1072838
Brand:Phoenix Contact

1088130
Brand:Phoenix Contact

WISE-4010LAN-B
Brand:Advantech

1087079
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6060-D
Brand:Advantech
GT1-DA04
Brand:Omron Automation and Safety

WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






