Manufacturer No:1315250000
Manufacturer:Weidmuller
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules UR20-16DO-P
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Weidmuller |
| Product Category: | I/O Modules |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | Digital Output Modules |
| Input Voltage: | 24 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Current: | 8 A |
| Output Type: | Digital |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Weidmuller |
| Series: | UR20 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Tradename: | u-remote |
HOTGT1-DA04
Brand:Omron Automation and Safety

OAC-5H
Brand:TE Connectivity

HSL-AI16AO2-M-VV
Brand:ADLINK Technology

ADAM-6266-B
Brand:Advantech

C200H-OA224
Brand:Omron Automation and Safety
ADAM-4118-C
Brand:Advantech

ADAM-6260-B
Brand:Advantech

GRT1-DA2V
Brand:Omron Automation and Safety

1088131
Brand:Phoenix Contact

WISE-4220-A
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






