Manufacturer No:OACM-5
Manufacturer:TE Connectivity
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AC input 5VDC 3A 24-280AC out Blk
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | TE Connectivity |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | In Transition |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | AC Input Modules |
| Input Voltage: | 5 V |
| Input Current: | 20 mA |
| Output Voltage: | 24 VAC to 280 VAC |
| Output Current: | 3 A |
| Case Color: | Black |
| Output Type: | AC |
| Termination Style: | PC Terminals |
| Brand: | TE Connectivity |
| Isolation: | 4000 V |
| Series: | OACM |
| other: | 100 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Part # Aliases: | 3-1393028-8 |
| Unit Weight: | 0.596800 oz |
HOT
1052431
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4150-C
Brand:Advantech

ADAM-5056D-AE
Brand:Advantech
NX-OD5256
Brand:Omron Automation and Safety

2878696
Brand:Phoenix Contact

INDIOD21G
Brand:Industruino
ADAM-4068-C
Brand:Advantech

ADAM-6224-B
Brand:Advantech
GT1-DA04
Brand:Omron Automation and Safety
NX-OD3256
Brand:Omron Automation and Safety
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






