Manufacturer No:1087078
Manufacturer:Phoenix Contact
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules AXL P EX IS DO4 SD 21-60 1F
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Phoenix Contact |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 19.2 V DC to 30 V DC |
| Input Current: | 455 mA |
| Output Voltage: | 24.8 V |
| Output Current: | 180 mA |
| Case Color: | Gray |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Push-In |
| Brand: | Phoenix Contact |
| IP Rating: | IP20 |
| Maximum Operating Temperature: | + 70 C |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
HOT
WISE-4220-S231A
Brand:Advantech

G7TC-ID16 DC24V
Brand:Omron Automation and Safety

2878696
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6217-B
Brand:Advantech

2884208
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6060-D
Brand:Advantech

2701813
Brand:Phoenix Contact

1088131
Brand:Phoenix Contact

SRT2-ROF16
Brand:Omron Automation and Safety

ADAM-4024-B1E
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






