Manufacturer No:ADAM-5056S-AE
Manufacturer:Advantech
Type:I/O Modules
Description:I/O Modules 16-Ch Sink Type Isolated DO Module w/ LED
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Advantech |
| Product Category: | I/O Modules |
| RoHS: | Details |
| Product Type: | I/O Modules |
| Product: | DC Output Modules |
| Input Voltage: | 30 V |
| Output Voltage: | 40 V |
| Output Current: | 200 mA |
| Output Type: | DC |
| Termination Style: | Screw |
| Brand: | Advantech |
| Isolation: | Isolated |
| Series: | ADAM-5056/5057 |
| other: | 1 |
| Subcategory: | I/O Modules |
| Unit Weight: | 4.232875 oz |
HOT
WISE-4060LAN-B
Brand:Advantech

2702290
Brand:Phoenix Contact

1052429
Brand:Phoenix Contact

1088131
Brand:Phoenix Contact

1087077
Brand:Phoenix Contact

ADAM-6150EI-AE
Brand:Advantech

1990070000
Brand:Weidmuller

ADAM-5017-A4E
Brand:Advantech

1052417
Brand:Phoenix Contact

ADAM-4168-C
Brand:Advantech
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






