Manufacturer No:SCN35XV-100-1R4A015JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 2.7 mH 10A 11.1mOhms AEC-Q200 Dual Mode
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCN-XV |
| Mounting Style: | PCB Mount |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 2.7 mH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 10 A |
| Maximum DC Resistance: | 11.1 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Length: | 43.5 mm |
| Width: | 34.5 mm |
| Height: | 32 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | AC Line Filters |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 80 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALCN350015JH0 |
HOT
3081804
Brand:Wurth Elektronik

7426926222
Brand:Wurth Elektronik

21859051
Brand:Laird Performance Materials

SCT39XV-180-2R0A015JH
Brand:KEMET

74274179
Brand:Wurth Elektronik

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

30213095
Brand:Wurth Elektronik

S1811-46R
Brand:Harwin

SCR39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCR39XV-240-Z2R3A010JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






