Manufacturer No:74269241152
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads WE-TMSB 1500 Ohms 500mA 0.5Ohms 0402
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-TMSB |
| Product: | SMT EMI Suppression Ferrite Bead |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0402 (1005 metric) |
| Impedance: | 1.5 kOhms |
| Maximum DC Current: | 500 mA |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 500 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 1 mm |
| Width: | 0.5 mm |
| Height: | 0.5 mm |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Number of Elements: | 1 Element |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to +125 C |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 10000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | Wide Band |
HOT
SCR39XV-310-1R9B007JH
Brand:KEMET

MMZ0603A102ET000
Brand:TDK

SCR39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCT39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

742792017
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-190-S1R9A009JH
Brand:KEMET

782219241
Brand:Wurth Elektronik
PM9407.304NLT
Brand:Pulse Electronics

SCF56X-800-S2R4C004JH
Brand:KEMET

30213095
Brand:Wurth Elektronik
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






