Manufacturer No:SCF47X-300-S2R0B009JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 30A 2.15mH 3-Phase ESR=2.31mohm
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 2.15 mH |
| Maximum DC Current: | 30 A |
| Maximum DC Resistance: | 2.31 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 38 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 70 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 27 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF47XS009H |
HOT
MMZ0603A102ET000
Brand:TDK

SCR39XV-310-Z1R8B008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-200-2R2A013JH
Brand:KEMET

SCT39XV-310-1R9B007JH
Brand:KEMET

SCF47X-500-S2R4B005JH
Brand:KEMET

21850051
Brand:Laird Performance Materials

071923
Brand:Bourns

SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET
PM9407.304NLT
Brand:Pulse Electronics

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






