Manufacturer No:SCF47X-450-S2R3B006JV
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 600V 45A 0.95mH 3-Phase ESR=1.16mohm -40
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCF-XV |
| Mounting Style: | Vertical Mount |
| Termination Style: | Through Hole |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 950 uH |
| Maximum DC Current: | 45 A |
| Maximum DC Resistance: | 1.16 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 130 C |
| Height: | 61 mm |
| Packaging: | Tray |
| Type: | Common Mode Choke |
| Application: | Industrial |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Nanocrystalline |
| Diameter: | 63 mm |
| Filter Type: | Common mode |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| Shielding: | Unshielded |
| other: | 27 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Part # Aliases: | UALSCF47XS006V |
HOT
SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET
BLE32SN120BN1L
Brand:Murata Electronics

SCT39XV-230-S2R2A007JH
Brand:KEMET

7426926222
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-230-Y2R2A005JH
Brand:KEMET

SCF39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET

SCT39XV-110-Y1R4A008JH
Brand:KEMET

SCF39XV-190-S1R9A009JH
Brand:KEMET

RCM70CGI-471
Brand:EPCOS / TDK

MMZ0603A471ET000
Brand:TDK
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






