Manufacturer No:SCT39XV-160-1R9A017JH
Manufacturer:KEMET
Type:Common Mode Chokes
Description:Common Mode Filters / Chokes 1000V 2.16mH DCR=7.12mOhms16A 1000V AEC-Q200 T
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | KEMET |
| Product Category: | Common Mode Filters / Chokes |
| RoHS: | Details |
| Series: | SCT-XV |
| Mounting Style: | Horizontal Mount |
| Termination Style: | Screw |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Inductance: | 2.16 mH |
| Tolerance: | 30 % |
| Maximum DC Current: | 16 A |
| Maximum DC Resistance: | 7.12 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 40 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 150 C |
| Package / Case: | 53 mm x 33 mm |
| Height: | 33 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Tray |
| Product: | Common Mode Chokes |
| Type: | Automotive |
| Brand: | KEMET |
| Core Material: | Ferrite |
| Diameter: | 53 mm |
| Filter Type: | AC Line Filter |
| Product Type: | Common Mode Chokes |
| other: | 48 |
| Subcategory: | Inductors Chokes & Coils |
| Test Frequency: | 100 kHz |
| Part # Aliases: | UALCT390017JH0 |
| Unit Weight: | 4.324588 oz |
HOT
SCF39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

PM3927NLT
Brand:Pulse Electronics

SCR39XV-290-Y2R4A004JH
Brand:KEMET

SCF47X-300-S2R0B009JH
Brand:KEMET

SCR39XV-400-Y2R0B003JH
Brand:KEMET

3080803
Brand:Wurth Elektronik

071923
Brand:Bourns

782219241
Brand:Wurth Elektronik

MMZ0603D161ET000
Brand:TDK

21179061
Brand:Laird Performance Materials
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






