Manufacturer No:742792017
Manufacturer:Wurth Elektronik
Type:Ferrite Beads
Description:Ferrite Beads WE-CBF 90Ohms 3500mA 0.020Ohms AEC-Q200
RFQ

CLOSE
| Product Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer: | Wurth Elektronik |
| Product Category: | Ferrite Beads |
| RoHS: | Details |
| Series: | WE-CBF |
| Product: | SMT EMI Suppression Ferrite Bead |
| Termination Style: | SMD/SMT |
| Package / Case: | 0805 (2012 metric) |
| Impedance: | 90 Ohms |
| Maximum DC Current: | 2.2 A |
| Tolerance: | 25 % |
| Maximum DC Resistance: | 20 mOhms |
| Minimum Operating Temperature: | - 55 C |
| Maximum Operating Temperature: | + 125 C |
| Length: | 2 mm |
| Width: | 1.2 mm |
| Height: | 0.9 mm |
| Qualification: | AEC-Q200 |
| Packaging: | Reel |
| Packaging: | Cut Tape |
| Packaging: | Reel |
| Brand: | Wurth Elektronik |
| Number of Channels: | 1 Channel |
| Number of Elements: | 1 Element |
| Operating Temperature Range: | - 55 C to +125 C |
| Product Type: | Ferrite Beads |
| Shielding: | Shielded |
| other: | 4000 |
| Subcategory: | Ferrites |
| Test Frequency: | 100 MHz |
| Type: | High Current |
HOT
SCT39XV-320-2R0B006JH
Brand:KEMET

21850051
Brand:Laird Performance Materials

SCF39XV-200-2R2A013JH
Brand:KEMET

SCF39XV-120-1R6A024JH
Brand:KEMET

MCZ1210DH800CPTA0G
Brand:TDK

S1811-46R
Brand:Harwin

74274149
Brand:Wurth Elektronik

SCT39XV-230-S2R2A007JH
Brand:KEMET

SCF39XV-420-2R4B004JH
Brand:KEMET

SCT39XV-160-1R9A017JH
Brand:KEMET
Hong Kong: 852-26713361
Shen Zhen: 0755-21913499
Email:sales@sanxi-pro.com






